Francuz prestigao Bezosa i postao najbogatiji čovjek na planeti

Bez autora
Jan 21 2020

Najbogatiji Francuz, vlasnik i direktor LVMH Bernar Arno pretekao je Džefa Bezosa i postao najbogatiji čovjek na planeti, prema Forbsovoj "real time" listi. Arnoova neto imovina sada se procjenjuje na 117 milijardi dolara, nakon što su akcije njegovog konglomerata LVMH koji se bavi luksuznom robom porasle u petak 1,66 odsto, što je dovelo da skoka na listi koja se ažurira u realnom vremenu. Sa druge strane, Amazon je u posljednjoj trgovačkoj sesiji u petak izgubio 0,7 odsto vrijednosti, što je dovelo do toga da Bezos padne na drugo mjesto sa 115,6 milijardi dolara.

Najbogatiji Francuz, vlasnik i direktor LVMH Bernar Arno pretekao je Džefa Bezosa i postao najbogatiji čovjek na planeti, prema Forbsovoj "real time" listi.

Arnoova neto imovina sada se procjenjuje na 117 milijardi dolara, nakon što su akcije njegovog konglomerata LVMH koji se bavi luksuznom robom porasle u petak 1,66 odsto, što je dovelo da skoka na listi koja se ažurira u realnom vremenu.

Sa druge strane, Amazon je u posljednjoj trgovačkoj sesiji u petak izgubio 0,7 odsto vrijednosti, što je dovelo do toga da Bezos padne na drugo mjesto sa 115,6 milijardi dolara.

Osnivač Majkrosofta Bil Gejts ostao je na trećem mjestu liste sa 110,6 milijardi dolara.

Forbs ističe da bi Gejts i dalje bio na prvom mjestu liste najbogatijih "da nije donirao 35,8 milijardi tokom života u dobrotvorne svrhe, a i dalje nastavlja sa time".

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik